sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Zahradní altán a stavební povolení: Opravdu ho musíte mít?

27.2.2018

Patří mezi drobnější zahradní stavby určené k posezení a relaxaci. Na druhou stanu může jít o velkou bytelnou stavbu, která vytvoří zdaleka viditelnou dominantu vaší zahrady. Co všechno vlastně potřebujete ke stavbě zahradního altánu?

Číst dál...

Jakou podlahu do altánu?

5.2.2018

Kam a jak instalovat altán? To je jednoduché. V podstatě kdekoli, kde si připravíte vhodný terén. Ovšem neméně důležitá je i otázka, jakou v altánu zvolit podlahu.

Číst dál...

Moderní trend u altánků? Hliníkový altán a pergola v jednom

28.12.2017

Když se řekne altánek, většinu lidí napadne starosvětská představa vyřezávaného dřevěného altánku stojícího kdesi v zámecké zahradě. Kolem dokola roste spousta květin nebo keřů a stromů a vše dohromady tvoří zelenou oázu, v níž si lidé běžně dávali dostaveníčko, nebo šlechta si tam dopřála malé pohoštění při pikniku v zahradě. Dnes už ale altány vypadají trochu jinak.

Číst dál...

V současnosti je trend využití plachtových altánů

29.11.2017

Znovu se opět těší velké oblibě altány. Samozřejmě si můžete uprostřed zahrady vybudovat altán pevný, ale stejně dobrou investicí mohou být i altány skládací. V současnosti najdou skutečně velké uplatnění. V mnoha případech totiž lidé nepreferují trvalou stavbu na zahradě, ale dá se říci putovní objekt, který mohou přemístit podle potřeby.

Číst dál...

Zahradní altán může být dřevěný uprostřed zeleně i kovový v minimalistické zahradě

altán

30.10.2017

Pod pojmem altán většina lidí rozumí pevnou stavbu, obvykle z kamene, cihel či dřeva. Jedná se o okrasný, ale zároveň i plně funkční doplněk zahrady, na který můžete být právem pyšní. Poslouží vám jako oáza k odpočinku, ale i praktické posezení za různým účelem, v altánku se například dá i grilovat.

Číst dál...

Buďte moderní, pořiďte si kovový altán

12.10.2017

Architektura a její trendy se zobrazují ve všech oblastech a objektech včetně těch zahradních jsou altány. Jakou mívaly altány podobu dříve? Najdete je v zámeckých a šlechtických zahradách. Většinou jsou zděné nebo dřevěné. To je klasika z dob dávno minulých.

Číst dál...

Pro stavbu altánu se nejlépe hodí dřevo. Ale které?

23.9.2017

Pohodové posezení vám v zahradě zajistí dřevěné altány. Navíc může jít i o velmi pěknou stavbu, která vytvoří dominantu celé zahrady. Pro v otázce jestli dřevo nebo jiný materiál velmi často vítězí právě dřevo. Musíte se ale rozhodnout, jaké dřevo. Určitě budete zvažovat, které bude nejlepší.

Číst dál...

Chcete altán? Zvažte, zda je pro vás lepší pevný nebo raději skládací

7.9.2017
Pod pojem hotový altán můžete zahrnout různé altány. V dávné minulosti se jednalo především o stabilní stavby z cihel, kamene, nebo dřeva. Většinou se jimi pyšnily různé šlechtické zahrady. Takové stavby sloužily k odpočinku při procházkách, k malému pikniku.

Číst dál...

Zahradní dřevěné altány: Pro naše podmínky postačí smrk

16.8.2017
 
V hlavní roli je dřevo. V současnosti roste popularita dřevěných altánů. Jednou variantou je nepouštět se do stavby altánů na vlastní pěst, ale zvolit nějaký prefabrikovaný altán. Výběr máte skutečně velice široký a každý si tak přijde na své. Někomu to ale nedá, a nejraději by si všechno postavil sám. Jenže jaké zvolit dřevo? 
 

Číst dál...

Jak snadno a rychle upravit okolí altánu?

8.8.2017
 
Pořídili jste si hotový altán a vaše zahrada tak trochu připomíná jeden velký nedodělek?  Terén připomíná spíše spáleniště, prostě hlína, písek a vy nemáte čas zatím řešit vše, abyste si vytvořili esteticky krásný celek – to je mnohdy záležitost na léta, než vzrostou stromy a keře. Přesto byste chtěli, aby okolí altánu vypadalo pěkně. Jak na to?
 

Číst dál...

Slaďte vybavení altánu s jeho celkovým stylem

2.8.2017
 
Postavte si ve vaší zahradě altán a užívejte si zde klidu a relaxace. Uvidíte, jak skvěle se budete cítit. Vytvoříte si doslova oázu odpočinku. Nejde ale jenom o samostatnou stavbu altánku. Stejně důležité je i jeho vnitřní vybavení v podobě nábytku. Altán bez vybavení by vám totiž byl úplně k ničemu. 
 

Číst dál...

Na střechu altánu se hodí asfaltové šindele i keramické tašky

 
25.7.2017
 
Když si pořizujete altán, určitě vám není lhostejné, pod jakou střechou budete v zahradě sedět. Kdykoli se totiž podíváte nahoru k nebesům, uvidíte střechu přímo nad sebou a samozřejmě určitě toužíte po tom, aby šlo o hezký pohled. Jaké střechy se hodí k zahradním altánům?
 

Číst dál...

Jaká podlaha je nejvhodnější pro zahradní altán?

19.7.2017

Ve chvíli, kdy si pořídíte zahradní altán, obvykle ho nebudete chtít hned nějak upravovat. Ovšem najdou se i kutilové, kteří potřebují neustále něco měnit. Vylepšovat, zkoušet, jak by mohl být altán ještě lepší. Samozřejmě je to možné. Když si koupíte altán, vašim dalším aktivitám se meze nekladou. 
 

Číst dál...

Pod zahradním altánem klidně můžete i grilovat

13.7.2017

Mít možnost si kdykoli v roce dopřát trochu klidu v přírodě, v místě kde vás nikdo nebude rušit. Také sníte o něčem podobném? Nemusí ale zůstat jenom u snů. Klidně si můžete podobný komfort dopřát, a to i v místech, kde byste to nečekali, třeba na malé zahrádce uprostřed města. Idylku vám vytvoří hliníkové zahradní altány.
 

Číst dál...

Moderní altány tvoří všestranně využitelné skládačky

6.7.2017
 
Hotové altány jsou mnohem lepší volbou, než klasické altány, které lidé doposud znali. Tvoří mnohem praktičtější objekt, navíc nabízejí skutečně originální design. Dají se také využít na mnoho způsobů. Zkrátka jde o velice originální a univerzální stavbu, která zaujme a potěší.
 

Číst dál...

Zahradní altán může mít mnoho podob i funkcí

29.6.2017
 
Zahradní altány mohou být vyrobeny z různých materiálů a jejich kombinací a sloužit pro celou řadu praktických i méně praktických účelů. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký altán si pořídit, zkuste se s námi inspirovat.

Číst dál...

Z jakého dřeva vyrobit altán? Smrk je měkčí a levnější, modřín více vydrží

22.6.2017
 
Přejedete rukou po modřínu. Jeho struktura je příjemná, hřejivá. Cítíte se dobře. Teplo dřeva vám dodává bezpečí. Mít altán ze dřeva bylo dříve otázkou prestiže. Dřevo je přírodní materiál, uklidňuje, funguje tak trochu jako psychoterapeut. Proto byly a stále jsou dřevěné altány tolik populární. Jaké dřevo ale zvolit, aby altán vydržel co nejdéle?
 

Číst dál...

Pořiďte si do altánu plastovou podlahu a nemusíte se o nic starat

21.6.2017
 
Chcete mít v altánu podlahu, kterou prakticky nemusíte udržovat, a vydrží vám dlouhou dobu bez jakéhokoli poškození? Samozřejmě i takové možnosti existují. Můžete si podlahu v již hotovém altánu přizpůsobit svým potřebám. Pokud ale uvažujete o opravdu bezúdržbové podlaze, určitě zapomeňte na dřevo.
 

Číst dál...

Trend v oblasti altánů: Přibývá spousta kovových

20.6.2017
 
Silné moderní trendy pronikly i do oblasti altánů. Stále více se zde prosazují nové materiály. Zatímco v dobách minulých často vítězilo dřevo, dnes je jeho rovnocenným partnerem kov. Jako výborný kov s vhodnými konstrukčními vlastnostmi se ukazuje hliník. Proto hliníkové altány stále více pronikají do našich zahrad.
 

Číst dál...

Jakou střechu si udělat na altán?

19.6.2017
 
Na špičce popularity se už dlouhé roky nacházejí dřevěné altány. Dlužno dodat, že naprosto zaslouženě. Většinou totiž hned na první pohled nadchnou velmi příjemným designem, zpracováním, charakterem. Působí dobře a právě proto spousta lidí zůstává věrná tomuto tradičnímu materiálu, i když by měla řadu jiných možností.
 

Číst dál...

Zahradní altány také podléhají módě

16.6.2017
 
Možná se tomu budete trochu divit, ale i altány tvoří součást architektury. Proto se podobně jako architektura také vyvíjejí. I ony do určité míry podléhají módě, i když samozřejmě existují i poměrně nadčasové modely altánů, které se prakticky beze změn hodí do různých stylů. Jak se altány v průběhu času měnily?
 

Číst dál...

Ve správném altánu by neměla chybět podlaha

15.6.2017
 
Rozhodli jste se postavit si v zahradě altán? Určitě jde o prima nápad, který vám vytvoří oázu k relaxaci. Možná se ale zamýšlíte nad tím, zda postavit altán s podlahou či nikoli? Pokud jste ve fázi rozhodování, doporučujeme vybrat řešení včetně podlahy. Nabízí mnohem větší komfort.
 

Číst dál...

Hliníkové altány nabízejí moderní design

14.6.2017
 
I zahradní nábytek a doplňky do zahrady jsou záležitostí módních trendů. Samozřejmě nejsou výjimkou ani zahradní altány. Zatímco v dávné minulosti převažovaly většinou dřevěné altánky nebo také zděné altány v zámeckých zahradách, dnes už se objevují i další materiály.
 

Číst dál...

Zahradní altán na noční posezení: Zaveďte si do něj světlo

13.6.2017
 
Křesla, stolky, lavice či dokonce pohovka, zkrátka útulné místo k zahradnímu posezení. Nemusíte si stavět posezení někam uprostřed zahrady, kam na vás každý uvidí. Mnohem lepší je udělat si bytelný azyl, třeba v podobě zahradního altánu. Můžete ho vybavit veškerým komfortem.
 

Číst dál...

Neuspokojila vás stávající nabídka? Nechte si vyrobit pergolu na míru

12.6.2017

Nemůžete si vybrat pergolu z dostupných zdrojů? Nehodí se vám rozměrově, třeba proto, že prostor, do kterého chcete pergolu postavit, má lehce atypické rozměry? Nevadí. Neklesejte na mysli. Řešení se najde v podobě pergoly na míru. Ano, i takové možnosti existují.
 

Číst dál...

Čemu věnovat pozornost při pořizování nebo stavbě altánu?

24.5.2017
 
Zahradní altány jsou ideálním stanovištěm pro společenské akce, pro trávení poklidných chvil o samotě, ale třeba i pro práci, stolování a další činnosti. Zahradní altán zároveň představuje skvělou ozdobu zahrady. Při jeho pořizování, stavbě nebo instalaci je však třeba postupovat obezřetně.
 

Číst dál...

Hliníkový, nebo dřevěný altán?

23.5.2017
 
Zahradní altány patří už více než sto let k tradičnímu a velmi oblíbenému vybavení parků, zahrad a jiných veřejných i soukromých prostor. Jejich účelem je dekorace i vytvoření krytého místa pro společenské setkávání, kulturní a hudební akce, odpočinek a podobně. 
 

Číst dál...

Jak vybírat zahradní altán?

22.5.2017

Jak vybírat zahradní altán?

Zahradní altán si v dnešní době můžete pořídit různými způsoby. Můžete oslovit truhláře a nechat si zhotovit dokonalý dřevěný altán na zakázku nebo se pokusit postavit si jej svépomocí, případně si můžete pořídit altán sériově vyráběný. Ať tak či onak, jen vy sami se budete muset rozhodnout, jak má vypadat a co musí splňovat.
 

Číst dál...

Jaký si vybrat živý plot?

19.5.2017
 
Způsobů, jak oplotit svůj pozemek, dům či zahradu, je samozřejmě obrovské množství. Pokud jste se rozhodli, že tím pravým pro vás bude právě živý plot, přinášíme vám výběr velice oblíbených dřevin, které se pro tento účel hodí a který vám třeba pomůže při rozhodování. 
 

Číst dál...

Stínicí technika pro altány a pergoly

18.5.2017

S blížícím se létem začínají lidi hojně využívat různé venkovní přístřešky, zahradní pergoly, altány, terasy a podobně. Když však slunce napne síly, mohou se příjemné chvíle relaxace v nestíněném přístřešku změnit v hotové peklo. 
Stínění pro zahradní pergoly a jiné prostory se přitom dá řešit mnoha různými způsoby a možnosti se nabízejí jak těm, pro které je zásadní finanční úspora, tak i těm, kteří si raději připlatí za maximální komfort. 
 

Číst dál...

Založení trávníku

17.5.2017

Krásný trávník je jednou z nejlepších vizitek domu a zahrady. Dosažení dokonalosti je však náročný běh na velmi dlouhou trať. Ačkoli se může zdát, že trávník je nejjednodušším řešením zahradního prostoru – je to přesně naopak. Dosažení kvalitního „anglického“ trávníku vyžaduje i několik desítek let práce, od které si neodpočinete v žádné roční době. 
 

Číst dál...

Jak vypadají moderní zahradní altány?

16.5.2017

Zahradní altány si většina lidí zřejmě spojuje spíše s tradičním vzhledem, se zámeckými parky a městskými zahradami. Altán však představovat také velice moderní stavbu, která si najde místo u jakéhokoli domu. 
 

Číst dál...

Co by nemělo v dokonalé zahradě chybět?

12.5.2017
 
Přemýšlíte, co vaší zahradě chybí k dokonalosti a chtěli byste ji něčím ozdobit nebo zvýšit praktickou využitelnost jejího prostoru? Přinášíme vám několik inspirací.
 

Číst dál...

Dřevěné stavební prvky v zahradě

11.5.2017

 
Do zahrady se samozřejmě nejlépe hodí přírodní, esteticky hodnotné materiály, jako je kámen nebo právě dřevo. Co vše můžete ze dřeva na zahradě vykouzlit, abyste ji nejen zkrášlili, ale také lépe zužitkovali a zúčelnili prostor?
 

Číst dál...

Jaký je rozdíl mezi zahradním altánem a pergolou?

10.5.2017
 
Dělá vám problém zorientovat se v drobných zahradních stavbách a přístavbách, jako jsou pergoly, altány nebo například verandy? Jistě v tom nejste sami. Jaké jsou tedy základní rozdíly mezi těmito druhy staveb?
 

Číst dál...

Způsoby zastínění zahradních altánů a pergol

9.5.2017

Chcete mít v dřevěném altánu nebo zahradní pergole dokonalé soukromí a chránit se při pobytu v těchto přístřešcích před silným větrem nebo příliš ostrým slunečním svitem? Pak nezbývá než sáhnout po některém z mnoha možných způsobů stínění. Výběr závisí na tom, co budete od stínění požadovat. 
 

Číst dál...

Z historie zahradních altánů

5.5.2017

Zahradní altány patří k nejoblíbenějším prvkům zahradní architektury a v současnosti jich existuje velké množství druhů a vyrábí se z různých materiálů. Klasické altány mají okrouhlý nebo šesti- až osmihranný pravidelný půdorys a jsou vždy zastřešené. Boční stěny jsou pak zpravidla otevřené, ale mohou být i různými způsoby stíněné. 

Číst dál...

Co by nemělo chybět zahradnímu altánu?

4.5.2017
 
Na rozdíl od zahradní pergoly, která může mít takřka bezpočet podob i účelů, je tradiční zahradní altán méně flexibilní – jedná se o zastřešenou konstrukci okrouhlého tvaru, která slouží zejména ke společenským setkáním a odpočinku. Od toho se také vyvíjí vybavení altánu.
 

Číst dál...

Stavba pergoly či altánu – na co si dát pozor?

3.5.2017
 
Zahradní stavby jsou už takřka neodmyslitelnou součástí každého pozemku. A kdo zahradní pergolu nebo altán nemá, ten se k pořízení nejspíš chystá. Realizaci takové drobné stavby lze provést třemi základními způsoby.
 

Číst dál...

Moderní trendy v zahradních pergolách

2.5.2017
 
Bez nějakého vhodného doplňku v podobě pergoly, terasy, zimní zahrady nebo zahradního altánu už si dnes lze stěží představit rodinný dům či chalupu. Co se však lidem v současnosti líbí nejvíc a jaké trendy přinesla moderní doba? 
 

Číst dál...

Jak založit zahradní jezírko

28.4.2017

Jezírko patří k nejoblíbenějším dekorativním prvkům v zahradách a parcích a má své místo jak v tradičních tak stylových a moderně řešených zahradách. Vytvoření dokonalého jezírka však není jenom tak.
 

Číst dál...

Gril, krb, nebo otevřené ohniště?

27.4.2017
 
Přemýšlíte, kterou variantu zvolit, abyste si mohli užívat dokonalé opékané pokrmy na zahradě, v zahradní pergole či altánu? 
 

Číst dál...

Jsou asfaltové šindele vhodná střešní krytina?

26.4.2017

Asfaltové šindele se u nás objevily teprve relativně nedávno (cca před dvaceti lety) a našly si místo jako běžné krytiny pro zahradní domky, dřevěné altány, přístřešky na auta a podobné drobnější zahradní stavby. 
 

Číst dál...

Je lepší zahradní altán z hliníku, nebo ze dřeva?

25.4.2017

Zahradní altány – nebo také besídky či pavilony – patří k nejtradičnějším doplňkům parků, zahrad a dalších odpočinkových veřejných i soukromých prostor. Na rozdíl od pergol, které mohou mít různé podoby, vzhled altánů má základní charakteristické rysy stejné. 
 

Číst dál...

Zahradní altán jako stavebnice

24.4.2017

Zahradní altán si můžete zhotovit sami, ale jelikož by mělo jít o prvek s výrazně dekorativním významem, pokud nepatříte mezi zručné řemeslníky, výsledek asi nebude úplně to pravé ořechové. 
 

Číst dál...

Je výhodnější si zahradní altán či pergolu postavit, nebo koupit?

21.4.2017

V případě drobných zahradních staveb, jako jsou dřevěné altány, pergoly ke zdi domu, zahradní domky a podobně, máte v zásadě na výběr ze tří možností, jak je získat. První možnost je postavit si je z gruntu sami, druhá spočívá v realizaci stavby na zakázku a třetí v zakoupení sériového produktu. Každé řešení má svá pro i proti.

Číst dál...

Jak upravit okolí bazénu?

20.4.2017
 
Pořídili jste si k domu bazén a chcete kolem něj vytvořit esteticky sladěný a prakticky využitelný prostor, aby bazén nevypadal jako zatopená díra v zemi uprostřed nepatřičného terénu? 
 

Číst dál...

Moderní trendy při realizaci zahrad a v zahradní architektuře

19.4.2017

Chcete svůj dům obklopit krásnou zahradou, která bude navazovat na současné trendy a okouzlí každého, kdo do ní vstoupí? Přinášíme vám pár rad jak na to.
 

Číst dál...

Na co se zaměřit při realizaci dřevěné terasy

18.4.2017
 
Terasa je skvělým doplňkem domu i zahrady, který má nejen estetickou hodnotu, ale také praktické využití. Klasiku představují dřevěné terasové podlahy, které patří stále k nejoblíbenějším. Použití tohoto přírodního materiálu má však svá pravidla. 
 

Číst dál...

Altán, nebo raději zahradní domek?

14.4.2017
 
Chcete si na svůj pozemek pořídit nějaké zázemí, které by představovalo hlavní dominantu vaší zahrady a které byste mohli různým způsobem využívat a nemůžete se rozhodnout mezi altánem a zahradním domkem? 
 

Číst dál...

Stínění pergol, zimních zahrad a altánů

12.4.2017
 
Téměř u každého rodinného domu nebo vily můžeme dnes vidět nějakou zahradní stavbu, jako je pergola, zahradní altán, zastřešená terasa nebo zimní zahrada. Tyto architektonické doplňky mohou sloužit jako dekorace a užitný prostor pro trávení volného času, ale i pro práci, pěstování rostlin apod.
 

Číst dál...

Hliníkový zahradní altán jako ideální moderní přístřešek například k bazénu

 
11.4.2017
 
Dřevěné altány jsou běžnou součástí zahrad a parků, jsou rozhodně velmi krásné a mají kouzlo přírodního materiálu, jejich nevýhodou je ovšem nižší odolnost vůči povětrnostním vlivům a potřeba důkladné údržby, mají-li sloužit dlouho a zachovat si skvělý vzhled.
 

Číst dál...

Jak vybrat zahradní gril?

 10.4.2017
 
Grilování je skutečným fenoménem a najde se zřejmě jen málo lidí, kteří alespoň občas takové akce nepořádají nebo se jich přinejmenším neúčastní. Zdá se, že pro majitele domů se zahradou či chat, se vlastnictví grilu stává téměř nutností. Jak ale vybrat vhodný gril?
 

Číst dál...

Jak pečovat o dřevěný zahradní altán?

7.4.2017
 

Zahradní altán ze dřeva může být dokonalou okrasou každé zahrady, můžete v něm odpočívat po náročném pracovním dni, pořádat zde sešlosti a posezení s přáteli a rodinou a mnoho dalšího. Má-li však altán dlouho sloužit a zachovat si skvělý vzhled, je třeba se o něj patřičně starat.

Číst dál...

Chcete pořádat zahradní oslavy? Pořiďte si altánek

6.4.2017
 
Léto a dovolené jsou v plném proudu a chtělo by to krásné dny okořenit občas nějakou zahradní party nebo posezením s přáteli a rodinou. Byla by však škoda kdyby zábavu překazila nečekaná průtrž mračen anebo naopak příliš úmorné a neúprosné sluneční paprsky. Řešením může být zahradní altán, který poskytne ochranu před přeháňkou a stejně tak poskytne v horkých dnech tolik kýžený stín.
 

Číst dál...

Altány nepatří jen na kolonádu – stále oblíbenější jsou jako doplňky na soukromých zahradách

5.4.2017
 
Ačkoli v posledních letech zájem o altány poklesl kvůli rostoucí oblibě pergol, máme je stále spojeny se zámeckými zahradami, městskými parky a jinými veřejnými prostorami. V současnosti se však altány opět dostávají do kurzu – a to i na soukromých pozemcích u vil, rodinných domků nebo v zahrádkářských koloniích.
 

Číst dál...

Volba ideálního prostoru pro umístění zahradního altánu či pergoly

 
4.4.2017
 
Zahradní stavby typu altány či pergoly už jsou dneska k vidění skoro u každého rodinného domu či vily. Pokud jste se rozhodli, že i vy chcete svůj pozemek doplnit o nějaké praktické přístřeší, první, co byste měli vyřešit, je optimální umístění.
 

Číst dál...

Zahradní altán může být ideální prostor pro umístění krbu či grilu

3.4.2017
 
Představte si tu idylku. Pohodlně si s přáteli nebo rodinou hovíte v krásném dřevěném altánu na svojí zahradě, obklopeni zelení a přitom pod střechou, která vás chrání před příliš nemilosrdným sluncem nebo jinými rozmary počasí, u toho v krbu plápolá oheň a peče se nějaká dobrota. 
 

Číst dál...

Venkovní kuchyně může být dokonalou třešničkou na dortu vaší zahrady

Zájem o kulinářské umění u nás v posledních letech díky různým pořadům značně narůstá a lidé začínají vaření vnímat nejen jako nepříjemnou povinnost, ale také jako zajímavého koníčka. Zahradní kuchyně může být proto pro mnohé milovníky gastronomie splněným snem.
 

Číst dál...

S plánováním budoucí zahrady je vhodné začít ještě před stavbou domu

Chcete zahradu, která by nebyla jenom podřadným doplňkem domu, ale prostorem s vlastním stylem, architekturou a hodnotou? Pokud patříte mezi opravdu zavilé milovníky zahradní architektury, potom byste se měli podobou tohoto prostoru začít zabývat již před stavbou nebo dokončením samotného domu.

 

Číst dál...

Chcete na zahradě pořádat posezení, oslavy nebo party? Prostor poskytnou plachtové a skládací altány

Chcete občas na své zahradě uspořádat posezení, piknik, grilování, oslavu nebo i větší party, ale nemáte k dispozici krytý prostor, který by zabránil katastrofě při náhlém zhoršení počasí? Možností je vybudování příhodné pergoly nebo stálého altánu, ale také například pořízení mobilního plachtového altánu.
 

Číst dál...

Je lepší altán, nebo pergola? Poradíme vám podle čeho se rozhodovat

 
Chcete svou zahradu obohatit o nějakou menší dřevěnou stavbu, ale nemůžete se rozhodnout, jakou podobu by měla mít, a zda má jít spíše o volně stojící stavbu typu altánu, anebo moderní pergolu? Obě tyto varianty mají svá specifika a je nutné vybírat s ohledem na účel a také na styl zahrady a domu, umístění apod.
 

Číst dál...

Jaký materiál zvolit pro zahradní doplňky a stavby? Dřevem rozhodně nic nepokazíte

 
Zdá se vám, že na vaší zahradě něco chybí, a chtěli byste ji poněkud ozvláštnit, zkrášlit nebo lépe využít její prostory? Možností je mnoho, nabízejí se různé terasy, dřevěné altány, zahradní domky, ale i třeba lávky, mostky nebo mola, pokud máte na zahradě rybníček, potůček nebo podobně. 
 

Číst dál...

Jak se starat o dřevěný altán, aby co nejdéle vydržel ve skvělém stavu?

Dřevěný altán je pravděpodobně stále nejoblíbenější variantou, a ačkoli se můžeme setkávat i s hliníkovými altány a podobně, dřevo je přece jen přirozené a krásné. Jeho nevýhodou jsou však vyšší nároky na údržbu. Jak se tedy starat o zahradní altán ze dřeva, aby dlouho vydržel beze škod?

Číst dál...

Vybavení, doplňky a dekorace zahradního altánu

Pořídili jste si, nebo se chystáte si pořídit, zahradní altán? Tato krásná i užitečná stavba může poskytnout prostor pro mnoho činností, odpočinek i zábavu. Abyste mohli plně využít potenciál altánu, pořiďte mu to správné vybavení. 
 

Číst dál...

Na co si dávat pozor při pořizování nebo stavbě zahradního altánu

 
Zahradní altán představuje zpravidla stavbu menších rozměrů bez podsklepení, která je určena pro rekreační činnosti, zábavu, společenské události, ale i práci a podobně. Pokud se rozhodnete altán pořídit, je třeba dobře zvážit jeho umístění i další okolnosti. 
 

Číst dál...

Jak na úpravu pozemku ve svahu?

 
Máte-li zahradu se svažitým pozemkem, nemusí to být pro vás žádný problém. 
 

Číst dál...

Altány ze dřeva i hliníku jsou skvělou volbou pro zahradu rodinného domu

Volně stojící altány jsou téměř symbolem pohody, léta, klidu a společenského setkávání. Velice oblíbené jsou v městských parcích, u dětských hřišť, v zámeckých zahradách, kolonádách, ale i u restaurací, penzionů, hotelů a podobně.
 

Číst dál...

Altány a pergoly ze dřeva či hliníku jsou moderním hitem

Chcete mít na u domu místo, kde budete moci za krásných dní a večerů trávit čas s rodinou a přáteli u dobrého jídla a pití, na čerstvém vzduchu a s dokonalým výhledem? 
 

Číst dál...

Altány ze dřeva jsou ideální ozdobou parku nebo zahrady

 
Altány mají v sobě zvláštní lázeňské a poklidné kouzlo a zvykli jsme si je vídat především v parcích a zámeckých nebo městských zahradách či na kolonádách. Altán je však ideálním doplňkem také na zahradu rodinného domu, k restauraci nebo penzionu a podobně.
 

Číst dál...

Dřevěný altán – tradice, která opět přichází do módy

V záplavě pergol se v posledních letech zájem o klasické volně stojící altány poněkud vytratil. Trend se však mění a tyto tradiční přístřešky se opět vracejí do módy. 
 

Číst dál...

Hliníkový altán jako moderní řešení pro vaši zahradu

Altány a pergoly velice oblíbeným řešením prostoru u rodinného domku, ale své uplatnění nacházejí také v jiných stavbách, jako jsou hotely, restaurace apod. Tato praktická přístřeší ochrání před palčivým sluncem, přeháňkou a dalšími rozmary počasí a mají četná využití.
 

Číst dál...

Dřevěný nebo hliníkový altán jako ozdoba i užitečný prostor

Altán nebo pergola už v dnešní době nechybí skoro u žádného rodinného domu. Není divu, jedná se o velice užitečný prvek, který navíc esteticky významně doplňuje prostředí domu a zahrady nebo pozemku. 
 

Číst dál...

Dřevěné altány pro každou zahradu

 
Altány představují jeden z nejklasičtějších doplňků zahrad a parků. Ačkoli většina lidí na svém pozemku dává v dnešní době přednost pergole, altány v sobě mají zvláštní kouzlo a nádech starých časů. Z módy tato praktická okrasa proto jistě nikdy nevyjde.

Číst dál...

Altány v moderním pojetí mohou být skvělou dekorací i oblíbeným místem

 
Altány představují velice atraktivní stavbu, se kterou se můžeme setkávat především v parcích, zámeckých zahradách, u restaurací a hotelů a podobně. Své uplatnění však nacházejí také v soukromých zahradách, u rodinných domků, vil, chat, v zahrádkářských koloniích a podobně.
 

Číst dál...

Ozdobte zahradu moderním altánem

 
Pergoly a altány jsou velice oblíbeným řešením zahradního prostoru. Skýtají místo pro odpočinek i společenské vyžití a díky nespočetnému množství typů a variant je možné je umístit prakticky kdekoli a vždy mohou příjemně doplňovat pozemek. 
 

Číst dál...

Plachtové altány mají co nabídnout

Zahradní altán je skvělým místem pro zábavu nebo relaxaci na čerstvém vzduchu a přitom pod ochranou přístřeší, které nás ukryje před ostrým sluncem nebo deštěm. Pořízení klasického dřevěného altánu je však poměrně nákladné. Existují ale i jiné možnosti.
 

Číst dál...

Požadavky na přístřešek pro koně

Ustájení koní je velmi důležité. Jednou z variant jak ukrýt koně před nepřízní počasí je přístřešek pro zvířata. Jak má přístřešek správně vypadat, aby plnil správně svou funkci?

Číst dál...

Přístřešek na auto má mnoho výhod

Dnes se většina odborníků shoduje v tom, že pro malé pozemky se více hodí přístřešky pro auto, než garáže. A to i v případě, že se nám garážování auta zdá vhodnější, především v zimě, kdy ráno nemusíte seškrabávat z oken námrazu.

Číst dál...

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Video

 

VIP reference

Doporučujeme: | Plachtové altány | Zastřešení | Klasické pergoly | Mobilní domy | Dřevěné přístřešky | Zámková dlažba do altánu | Levné garáže | Pergoly | Zahradní domky | Vchodové stříšky | Přístřešky pro psy | Zimní zahrady |

2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ